We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Ne​č​etla? To by sis ale m​ě​la p​ř​e​č​í​st!

by Drutty

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Complete download of new Drutty album. Temporary artwork is used for bandcamp release only.
  Cover artwork was done by Katerina Sudolska (who did also most of the previous artworks.)
  Album contains seven tracks, five of them are pressed on standard 12´ inch black vinyl record, two of them are taped on casette and this package is sold as one release, titled "Nečetla?" on the vinyl and "To by sis ale měla přečíst!" on the casette.
  Physical release will also contain the free download code for the whole album.
  Purchasable with gift card

    $5 USD  or more

   

 • Record/Vinyl + Digital Album

  Second album of Czech Republic based band Drutty. After digital download, which is available on Bandcamnp from December 2016, finally also physical release comes on standard black 12" vinyl (5 songs) + cassette (2 songs.) This package is sold as one item, containing vinyl record, inlay sheet with lyrics, laminated 3mm spine outer sleeve, outer PVC cover with hand-numbered sticker, cassette and download code.

  Includes unlimited streaming of Nečetla? To by sis ale měla přečíst! via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 5 days
  edition of 100 

    $15 USD or more 

   

 • Full Digital Discography

  Get all 6 Drutty releases available on Bandcamp and save 30%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Doba kameňa, Nečetla? To by sis ale měla přečíst!, Kamenárka / Věk pomsty (split with Přítel Belial), Rehersals Series No.1 (1.3.2015), s/t (split with MSsND), and King Blues. , and , .

  Purchasable with gift card

    $8.40 USD or more (30% OFF)

   

1.
Je to jako světlo, jako bílý strach. Pod hrdlem se stahuje jako struna. Nekonečná vteřina se táhne jako šlem. Pak další a znovu je to cítit. Po ostří se tančí lehce bosýma nohama. Střepy v dlaních řežou mlhu v očích. Dokola se motá v kruhu pocit uvnitř míchy, nestačí se schovat, nezůstane stát. Je to jako tajné místo, jak úkryt ve tmě. Přístřeší jen ze vzlyků a smutku. Bezvýchodný únik z kouta do náruče slz, jako ticho které nahlas křičí ze všech stran. Po parketu sune se jen krokem malý stín, místo krve kane z ran jen chlad. Otáčí se všemi směry bez úderů srdce. Za zády je vždycky jen to horší...
2.
Nahlédni za ty dvěře, proto tu jsou. Elitní borci vědí, že bez nich nejedou. Tyče a lana skučí, ve větru tříská hranol záložní sklady chlastu, standartní šmajchl cimry. Tam je to zakázáno, tam se to nehodí na zemi zbytky jídla, na stěnách staré fotky Centrála z roku nula, trčící kabely Tady se rozhoduje, tady to všechno spí a dál, do svahu unáší! Obsluha! Nezdravý rytmus kol, tóny co neladí, sodíkové světlo lampy , záblesky minulosti zbloudilí přizrakové táhnou se ve stínech za dveřmi usedají ke stolu z umakartu Vzduchem to zavoní, skleniček není třeba hrdlem protéká pravda, v kamnech to praská. Stáda se kolem honí v křiklavých barvách Za dveřmi utíká čas pomaleji a mizí v mlze výš, do tmy se ztrácí! Obsluha vleku
3.
Kamenárka 03:34
Nabrat ten směr! Na jihozápad a nahoru, mírně. Jak po břehu proti proudu. Z hnízda až na okraj Pohladit klasy přivonět k hlíně a ke kostem Země Ve městě! Těsně za hranící V zahradě za plotem Lusknutím prstu - teď! Jsi bílá jako v plném květu strom Jsi ostrá jako tektonický zlom A v hloubi tvé duše stydlivě oko mrká obrostlé křovím, do kosmu upřené Kamenárka Za městem! Z tajemné zahrady s vlastním hnízdem v dlaních. Ve chvíli - leť!
4.
Torzo 04:27
Svádí a zírá, doufá a svírá. Mává do tmy svým psům, touží po jejich dechu Dává jim najíst i napít. Zkouší... Dáví a trhá, vábí a zpívá. Mává do tmy svým psům, touží po jejich dechu. Dává jim najíst i napít. Zkouší být jedním z nich. Mává do tmy svým očím, touží po jejich hlubinách, dává jim nahlédnout dále, Zkouší...
5.
Zášť to zvládá. Pod sebou zahrabává zbytky tvých smyslů. To co jsi uklidil pod zem rádo se vrací. A nenechá ladem ležet poslední naději v tmách. Ví, že strádá, když cestou pomalou na povrch vystoupí tvůj sen. Dál si hýčká nejistá strádání a pochyby mnohých. Prý se vytrácí, když dveře otevíráš a splynutí vpouštíš dál.
6.
7.

credits

released December 10, 2016

license

tags

If you like Drutty, you may also like: