We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Doba kame​ň​a

by Drutty

/
1.
Nejde! Stále stojí. Nemá v rukách cit. Neví jak urvat čas. Neumí odejít. Co má, je strach... Nemluví jazykem všech. Nedělá věci jen tak... Nemusí hasit touhy. Nevolá po nocích do tmy. Co zná, je minulá hra. Vládne sám, uniká času. Staví svůj hrad, netepe s tělem. Co má, je strach... Co zná, je minulá hra.
2.
Poprvé jen kousek, malý jako kamínek na dně. Podruhé je už větší. Zaplní ústa jako zaťatá pěst! Jednou se pozná v odrazu tváře na hladině jezera. Nepatří už jemu ten pohled, obnaží zuby a drtí jimi štěrk. Sedmnáct? Možná i více. Rutina, selekce buněk. Z úkrytu ve vlastní krvi zase se drápe na světlo ven. Sám. Zlost a prázdno Vina a beznadějný vztek. Zapomněl, nebo snad neřešil? A co když věděl a navíc chtěl? On sám.
3.
Pád je zákon. Slova jsou klíč. Světlo je cesta. Voda je mír. Ozvěny vlastní síly, druhý hlas hlíny a vzduch. Kořeny, kameny, život. Ve dřevě míza je pot. Jak má se dále hrát? Jen stát a nechat jít.
4.
Gaťky 05:15
Neváhej! Zlo se prodá snadno. Jen čekej... Nejdeš na trh sám. Víš dobře kam přisypat, kde ubrat. Už čekají. Otvírají tlamy. Ref: Má své hejno. Kluzká klubka těl. Zatuchlý rybí dech bublá v hlubinách. Jsou tady! Hltají prázdné klasy. Už vědí, kam připlout pro svůj příděl. Jen dávej, hladoví jsou pořád. Pak prodáš jejich maso dráž. Ref: Má své hejno. Kluzká klubka těl. Zatuchlý rybí dech bublá v hlubinách.
5.
Vidím, jak jdou. Na dosah ruky mají pevnou zem. Vzdálené obrazy padlých navedou kroky správným směrem dál. Slyším, jak stoupají z podzemí až nad hlavy všech. Vzdálené obrazy shoří a nezáleží už na tom, co bylo dřív. Stojím nad řekou slov a lovím v ní spásu a klid. Nad hlavou mi krouží mraky nálad a vyčkávají, tuší, že už brzy přijde jejich čas. Ref: Vyletí výš, myšlenky sráží. Vyletí výš, zvedne se prach! Nejdu dál a nemám právo spát. Nejdu dál a rozhodnout se musím sám. Kolikrát se ještě cesta rozdvojí? Kolikrát se po ní vrátím až k vám?
6.
Pátý rok odtéká. Noty a údery bubnů, uzavřené a neslyšené, staví se do řady před vraty. Ztracený syn. Milion spadlých větví na cestě domů, tam za kopec. Namočil štětec a stál! Starý vlk se probudil, vylezl z nory a zavyl. Povolal mladší kusy, seběhli dolů z hor. Ref: Krajina bílá ukrývá omyly, hloupost a zmar. Stačí se zastavit, ohlédnout, počkat. Z bezpečí lesa se sám nevyžene ven. Starý vlk se zastavil, nasál do nozder mráz. Opustil slabou stropu, Štěňata odehnal pryč. Ref: Krajina bílá ukrývá omyly, hloupost a zmar. Stačí se zastavit, ohlédnout, počkat. Z bezpečí lesa se sám nevyžene ven.
7.
Slavonia 05:52
Slavonia – pohania! Slavonia – pohania! Slavonia – pohania! V naši srdcích odkaz předků. Vejdem se zbraněmi v rukách. Navždy budem věrni! A nikdy nezapomenem! Slavonia – pohania! Slavonia – pohania! Slavonia – pohania! Slavonia – pohania!

credits

released October 18, 2019

license

tags

If you like Drutty, you may also like: